Veronica a făcut o mărturisire neașteptată. Iată ce a recunoscut concurenta din Casa Iubirii!
Un schimb de replici a avut loc între Veronica și Lucia, având în plin plan interacțiunea Veronicăi cu Ahmed. Totul a început după ce Lucia a afirmat că Ahmed nu e iubitul nimănui. Auzind asta, Veronica a reacționat imediat, spunându-i că este cunoașterea ei si nu permite nimănui să se bage în relația lor. Discuția a escaladat puțin în momentul când concurenta din Casa Iubirii a fost auzită alintându-l pe Ahmed "puiuț". Se pare că Lucia a fost deranjată de acest apelativ și a sfătuit-o să-l alinte "Ahmi" dacă tot îi este drag de el. Vizibil surprinsă de cele spuse, moderatoarea emisiunii a intervenit după ce afirmația a stârnit confuzie în platou. La un moment dat, Veronica a declarat deschis și fără ocolișuri că iubește, făcând referire la Ahmed.
Veronica susține c ă îl iubește pe Ahmed. Cum au reacționat restul concurenților din Casa Iubirii
Lucia: "Nu este iubitul nimănui"
Veronica: "Este cunoașterea mea"
Andreea Mantea:" Unde suntem?"
Lucia:" Î n Casa Iubirii"
Andreea Mantea: "OK"
Lucia: "Păi i-am dat o variantă să nu-l mai facă puiuț, ci să-l facă Ahmi dacă tot îi este drag.(...) Te-am sfătuit doar"
Veronica: "Suntem în Casa Iubirii, dar iubirea mea nu contează, contează a ei? Zic asta pentru că eu am deja ceva"
Andreea Mantea: "Ai o iubire? Iubești?"
Veronica: "Da"
Andreea Mantea: "Zi ca să te cred"
Veronica: "Eu am început să construiesc ceva în Casa Iubirii și nu o să permit nimănui să intervină"
Andreea Mantea: "Asta da, dar nu aveți un cuplu, nu sunteți iubit- iubită"
Veronica: "Nu"
Emisiunea „ Casa Iubirii ”, o călătorie impresionantă pentru găsirea sufletului pereche, poate fi urmărită în fiecare zi, de luni până vineri, de la ora 10:00 și de la 16:30, și în fiecare sâmbătă și duminică de la 16:00 și de la 19:00.