- Aiud 95.2
- Alba-Iulia 99.7
- Bacău 88.8
- Bârlad 104.9
- Bistrița 97.3
- Botoșani 91.1
- Brașov 91.9
- București 88.0
- Buzău 96.7
- Câmpeni 96.2
- Câmpina 88.6
- Cluj-Napoca 101.5
- Constanța 96.9
- Craiova 92.0
- Focșani 95.3
- Piatra Neamț 102.3
- Ploiești 88.3
- Râșnov 104.5
- Sibiu 88.4
- Sinaia 103.6
- Tg. Mureș 106.4
- Timișoara 93.9
- Tulcea 91.4
Ștefan Bănică Jr, declarații emoționante despre familie și părinții săi: „Sunt sursa mea de energie unică”
![Ștefan Bănică Jr, declarații emoționante despre familie și părinții săi: „Sunt sursa mea de energie unică”Ștefan Bănică Jr, declarații emoționante despre familie și părinții săi: „Sunt sursa mea de energie unică” Ștefan Bănică Jr, declarații emoționante despre familie și părinții săi: „Sunt sursa mea de energie unică”Ștefan Bănică Jr, declarații emoționante despre familie și părinții săi: „Sunt sursa mea de energie unică”](https://cdn.knd.ro/media/521/2942/1669/20183522/1/stefan-banica-jpg-1--crop-1637320693.jpg?width=1200&height=675)
Ștefan Bănică este discret în ceea ce privește viața sa personală. Vorbește rar despre familia sa și mai ales despre părinții săi. Invitat în cadrul unui podcast, artistul și-a deschis sufletul și a vorbit despre discreția pe care a păstrat-o cu privire la familia sa, mai ales în ceea ce îi privește pe părinții săi.
„Eu fac tot ce ține de mine pentru a-i ține memoria vie pentru generațiile care urmează.
Ștefan Bănică Jr, declarații emoționante despre familie și părinții săi: „Sunt sursa mea de energie unică”[Sursa foto: Facebook]
Referitor la mama sa, „mama este sprijinul din umbră, pentru cei care mă priviți din afară. Pentru mine a fost sprijinul principal. Dragostea mea vizavi de mama nu trebuie s-o demonstrez nimănui. Intimitatea mea vizavi de familia mea sau lucrurile extrem de personale pentru mine, care sunt ținute într-un fel în cutia lor.
Ștefan Bănică Jr, despre relația pe care o are cu părinții săi
Ștefan Bănică Jr a recunoscut că nu s-a putut bucura pe deplin de un timp petrecut alături de copiii săi, Radu ș Violeta. Din acest motiv, în pandemie, a ținut „să recupereze” timpul pierdut cu Alexandru, fiul său cel mic pe care îl are cu Lavinia Pârva.
Ștefan Bănică Jr, declarații emoționante despre familie și părinții săi: „Sunt sursa mea de energie unică”[Sursa foto: Captură YouTube]
„Am învățat că dacă e să cazi într-o depresie, nu te ajută la nimic. Trebuie să existe o parte plină a paharului. Care-i aia? La mine a fost faptul că am stat cu cel mic, cu Alexandru, timp pe care cu ceilalți doi, cu Violeta și cu Ștefan, n-aveam cum. Mă-ntrebam, când aș fi stat eu, cine-mi dă înapoi anii pe care nu i-am petrecut cum aș fi vrut… Ștefan are 20 de ani, Violeta are 14 ani. Cu ăsta mic am stat doi ani și jumătate și este cel mai mare câștig. Dacă n-ar fi venit pandemia asta n-aș fi atât de bogat pe cât m-a îmbogățit acest copil: să ne jucăm, să cântăm împreună, să mergem să ne plimbăm, să vorbim în mașină. Am pierdut niște concerte, am pierdut niște spectacole, niște bani, dar dacă m-ai pune să dau timpul înapoi, nu cred că aș face nicio schimbare din ultimii ăștia doi ani”, a mai declarat Ștefan Bănică Jr.