VIDEO: O femeie s-a dezbrăcat și a folosit rochia pe post de mască pentru a putea intra într-un magazin

O femeie s-a dezbrăcat și a folosit rochia pe post de mască pentru a putea intra într-un magazin

O femeie s-a dezbrăcat și a folosit rochia pe post de mască pentru a putea intra într-un magazin

O femeie s-a dezbrăcat și a folosit rochia în loc de mască, într-o gelaterie din Godoy Cruz. Gestul a fost surprins de camerele de supraveghere ale magazinului!

O femeie a vrut să intre într-un magazin înlocuind masca de protecție cu rochia pe care o purta. După ce și-a așezat-o pe cap pentru a-și acoperi nasul și gura, femeia a rămas doar în lenjerie intimă și în șlapi. Potrivit presei locale, incidentul a avut loc într-o gelaterie dintr-un oraș din Argentina, unde mai erau prezenți un bărbat cu soția și copiii săi.

Angajații gelateriei au refuzat să îi onoreze comanda

La un moment dat, femeia pleacă nemulțumită din gelaterie, după ce angajații i-au cerut să părăsească incinta și au refuzat să o servească. Mai mult, au rugat-o să meargă și să își pună o mască reală.

Citeste si: Un șofer a ajuns din greșeală chiar pe linia de metrou! Cum au reacționat călătorii

Femeia făcea parte dintr-un grup de 11 oameni și fusese desemnată să intre în gelaterie și să cumpere înghețată pentru toată lumea. În cele din urmă, una dintre persoanele care o însoțeau a reușit să facă rost de o mască și a plasat comanda.