- Aiud 95.2
- Alba-Iulia 99.7
- Bacău 88.8
- Bârlad 104.9
- Bistrița 97.3
- Botoșani 91.1
- Brașov 91.9
- București 88.0
- Buzău 96.7
- Câmpeni 96.2
- Câmpina 88.6
- Cluj-Napoca 101.5
- Constanța 96.9
- Craiova 92.0
- Focșani 95.3
- Piatra Neamț 102.3
- Ploiești 88.3
- Râșnov 104.5
- Sibiu 88.4
- Sinaia 103.6
- Tg. Mureș 106.4
- Timișoara 93.9
- Tulcea 91.4
Radu Țibulcă, moment emoționant în cadrul matinalului „Scularea!”: „Am ajuns cu toții prizonierii unor închisori ale căror garduri cu sârmă ghimpată sunt chiar propriile noastre temeri”
![Radu Țibulcă, moment emoționant în cadrul matinalului „Scularea!”: „Am ajuns cu toții prizonierii unor închisori ale căror garduri cu sârmă ghimpată sunt chiar propriile noastre temeri” Radu Țibulcă, moment emoționant în cadrul matinalului „Scularea!”: „Am ajuns cu toții prizonierii unor închisori ale căror garduri cu sârmă ghimpată sunt chiar propriile noastre temeri”](https://cdn.knd.ro/media/521/2942/1649/20113465/1/radu-tibulc.jpg?width=1200&height=675)
Presiunea psihică cauzată de pandemia de coronavirus poate fi mare pentru unii oameni. Așadar, în cadrul matinalului „Scularea!”, Radu Țibulcă a atras atenția asupra unui lucru despre care foarte puțină lume vorbește în aceste vremuri: echilibrul emoțional.
„Cel mai important lucru în perioada asta e să ne păstrăm mințile întregi. Să ne păstrăm creierele funcționale, să nu o luăm razna, să nu o luăm pe coclauri cu totul pentru că sănătatea psihică și sănătate de orice fel sunt întotdeauna interconectate.
„Trăim vremuri complicate...din ce-n ce mai complicate. De opt luni încoace, tot ceea ce ni se părea firesc a devenit problematic. Gesturi, acțiuni instinctive la care nici măcar nu ne-am fi gândit o secundă, peste noapte au devenit obsesii.
De când e lumea asta, cel mai puternic antidot împotriva oricărei catastrofe a fost iubirea. Iubirea de oameni, iubirea de viață, iubirea de sănătate și de tot ceea ce izvorăște din ea. Abia atunci când ne-o vom pierde...abia atunci va fi cu adevărat sfârșitul”, a spus Radu Țibulcă în cadrul emisiunii de vineri, 6 noiembrie.
Radu Țibulcă [Sursa foto: Facebook]
Poezia pe care Radu Țibulcă a postat-o și pe Instagram a stârnit extrem de multă emoție în rândul internauților.