Ana Porgras a postat un nou mesaj în mediul online după ce petiția pentru întoarcerea ei în emisiune a luat o mare amploare. Ce a scris fosta gimnastă în online
Ana Porgars a fost una dintre cele mai bune concurente de la Survivor România și se pare că și una dintre cele mai iubite. În momentul în care a fost anunțată nominalizarea ei, fanii din mediul online s-au revoltat și au spus că nu sunt de acord ca Ana să părăsească competiția atât de devreme.
Ana Porgras, mesaj emoționant pe rețelele de socializare. Fanii fac tot posibilul să o aducă înapoi în competiție
Fanii emisiunii își doresc enorm ca Ana Porgras să se întoarcă din nou în competiția din Dominicană, însă regulile jocului spun clar că un concurent care a ieșit din competiție nu mai poate intra înapoi. Astfel, Ana s-a resemnat și a scris un mesaj emoționant pe rețelele de socializare, mesaj prin care a explicat ce a însemnat pentru ea competiția Survivor România .
„Survivor România 2021 e experiența vieții mele, experiența care mi-a dat reset la toate prioritățile din viața mea,care a reușit sa mă schimbe ca om și pe care nu o voi uita niciodată.
După cum am spus la ultimul meu consiliu, consider ca am fost o luptătoare și chiar și atunci când am crezut ca nu pot merge mai departe mi-am depășit limitele și am continuat. Nu știu dacă ma înțelegeți, dar Survivor inseama mai mult de ce se vede la televizor, e o competiție in care treci de la agonie la extaz, de la lacrimi de fericire la lacrimi de tristete, de la gândul de a renunța la gândul ca ai vrea sa ajungi pana la capăt și sa îți demonstrezi tie ca ești un învingător.
Am plecat din aceasta competiție simțind ca sunt o campioana exact cum am plecat din gimnastica fiind o campioana. Si nu in ultimul rând țin sa mulțumesc @survivorromania.oficial ca am avut ocazia sa fac parte din aceasta competiție și echipei care e in spatele acestui show (care nu e deloc mică) pentru ca in spatele camerelor stau niște oameni extraordinari cu o răbdare de fier și care ne suportau “nervii” și frustrările in fiecare zi. P.S...Cu #faimosii❤️ pana la capăt”, a scris Ana Porgras pe Instagram.