
Un videoclip a devenit viral pe rețelele sociale! O adolescentă pusă pe farse a considerat că ceea ce urmează să facă îi va aduce faima. Astfel, aceasta a decis să înțepe prezervativele dintr-o cutie, iar mai apoi să le pună la loc ca și cum nu s-ar fi întâmplat nimic. Incidentul a avut loc într-un magazin Auchan, din Sibiu.
Pe filmare se vede cum fata are o cutie în mână din care scoate un prezervativ, îl înțeapă cu un ac de siguranță și îl bagă înapoi spunând „ unul din trei, care sunt șansele". Ulterior, adolescenta merge către
O tânără a înțepat prezervativele dintr-un supermarket, apoi le-a pus înapoi pe raft[Sursa foto: Captură YouTube]
Reprezentanții, prima reacție după ce au văzut imaginile
Reprezentanții lanțului de magazine Auchan s-au arătat consternați de gestul făcut de tânăra care a înțepat un prezervativ dintr-un supermarket și spun că au luat măsuri pentru a evita ca respectiva cutie să fie cumpărată de cineva
„Imediat după primirea informației a fost transmisă o alertă internă în toate magazinele pentru verificarea suplimentară, cu maximă atenție, a integrității ambalajelor la vânzarea acestor produse. De asemenea, am realizat controlul tuturor produselor expuse la raft din categoria respectivă, în magazinul din Sibiu, în care a fost făcută filmarea. Am adăugat și mai multe afișe prin care rugăm clienții să anunțe angajații dacă găsesc un produs cu ambalaj deteriorat. Probabilitatea ca produsul să fi ieșit din magazin este foarte scăzută, deoarece atât casierii noștri, cât și clienții, sunt atenți la integritatea ambalajului produselor, în general, iar în cazul de față, specificul produsului face ca el să nu fie cumpărat dacă ambalajul este desigilat sau deteriorat. De altfel, la nivelul unui an, am casat cutii deteriorate de prezervative în valoare de peste 100.000 de lei. Suntem consternați că cineva a putut avea o astfel de idee, doar pentru a face audiență, și vă asigurăm că am demarat toate procedurile legale în acest sens. Siguranța și încrederea clienților sunt esențiale pentru noi, nu ne putem juca", a transmis Auchan Retail România în urma incidentului.