Motivul tulburător care se află în spatele tragediei din Italia. Iată cum ar fi ajung Mihaela Belecciu să-și ucidă fiica, iar apoi să-și pună capăt zilelor.
O tragedie cumplită a avut loc în Torino, Italia, unde o româncă și-a ucis fiica de 13 ani, iar apoi și-a pus capăt zilelor spânzurându-se de cadrul patului. Scena îngrozitoare a fost descoperită de cealaltă fiică a femeii, în momentul în care aceasta s-a întors acasă duminică, în jurul orei 11:00. Ea a apelat imediat numărul unic de urgență și a încercat să le salveze prin orice mijloace. Eforturile ei au fost, însă, în zadar. Iată motivul pentru care Mihaela Belecciu ar fi recurs la gestul extrem.
Ce s-a întâmplat cu Mihaela Belecciu în urmă cu doar câteva luni?
Mihaela Belecciu este suspectată că și-a ucis fiica de 13 ani, iar apoi s-a spânzurat. Adolescenta era încă în viață la sosirea echipajelor medicale, însă nu a mai putut fi salvată, fiind în stare gravă.
Mihaela, în vârstă de 39 de ani, se despărțise în urmă cu doar câteva luni de soțul ei, Mihai, care nu se afla în apartament în momentul în care a avut loc tragedia. Conform torinotoday.it, femeia nu a putut să accepte despărțirea, iar din cauza suferinței profunde și-a pierdut mințile.
„Nu am auzit nicio ceartă, nu am auzit niciodată niciun țipăt, chiar dacă puteam vedea că mama nu își revenise încă după despărțire; era mereu tristă”, au declarat vecinii despre Mihaela Belecciu, potrivit ansa.it.
Fostul soț al Mihaelei s-ar afla în România în aceste momente, conform relatărilor din publicațiile locale.
Cealaltă fiică a femeii a ajuns la spital în stare de șoc
Cealaltă fiică a Mihaelei, în vârstă de 19 ani, a fost transportată la Spitalul Maria Vittoria, în stare de șoc, pentru investigații și îngrijiri medicale suplimentare.
Autoritățile italiene au deschis o anchetă pentru a stabili cu exactitate circumstanțele în care a avut loc tragedia.