Doi minori au dispărut în cursul zilei de duminică în timp ce erau la scăldat. Autoritățile au intervenit la fața locului, iar căutările continuă și astăzi.
Dispeceratul Inspectoratului pentru Situații de Urgență a fost sesizat, ieri după-amiază, cu privire la dispariția a doi minori cu vârste de 13 și 17 ani.
Ce s-a întâmplat cu adolescenții dispăruți?
Adolescenții se aflau la scăldat pe raza localității Ograda.
Echipajele s-au retras aseară târziu, după patru ore de căutări în care victimele nu au fost găsite.
Căutările continuă și astăzi, conform RADOR.