Florin Chilian, alături de Cheloo după ce artistul a ajuns la Spitalul de Psihiatrie: „Inca de anul trecut a prevestit ce urmează să i se întâmple...”

Florin Chilian, despre Cheloo

Ce a declarat Florin Chilian despre Cheloo? 

Iată mesajul transmis de Florin Chilian după ce Cheloo a ajuns la Spitalul de Psihiatrie. Artistul și-a arătat sprijinul față de controversatul rapper.

Cheloo traversează una dintre cele mai dificile perioade din viața lui. Artistul a ajuns la Spitalul de Psihiatrie Voila și a fost filmat în ipostaze îngrijorătoare în urmă cu doar câteva zile. Pe măsură ce declarațiile făcute anterior de acesta ridică numeroase semne de întrebare, Florin Chilian transmite un mesaj neașteptat. El își arată sprijinul față de controversatul rapper și susține că acesta a prevestit încă de anul trecut ce urmează să i se întâmple.

Citește și: Destin frânt la doar 18 ani! Gabriel Manolache s-a stins din viață în urma unui grav accident rutier. Se pregătea pentru Bacalaureat și visa să devină arhitect: „Te vom păstra veșnic în inimi, îngerul nostru de Lumină!”

Ce a transmis Florin Chilian după ce Cheloo a fost internat la Spitalul de Psihiatrie Voila?

Florin Chilian sare în apărarea lui Cheloo după ce artistul a ajuns la Spitalul de Psihiatrie.

Prin mesajul postat pe Instagram, acesta vrea să-și arate sprijinul față de controversatul rapper. El sugerează că a ajuns în această situație pentru că „a deranjat sistemul”. Mai mult chiar, el susține că artistul a prevestit încă de anul trecut prin ce avea să treacă.

„Alaturi de Catalin Ștefan Ion (Cheloo)!
Acest purulent sistem românesc este în stare să distrugă un om pentru muzica și exprimarea sa liberă. Daca deranjezi sistemul esti facut nebun si bagat la Obregia.
Inca de anul trecut Cheloo a prevestit ce urmează să i se întâmple...”, a scris Florin Chilian în mediul online.

Citește și: Cine este șoferul care a omorât cei doi polițiști din Sîngerei? Bărbatul ar fi adormit în timp ce conducea

Cum a fost surprins Cheloo după ce a fost internat la Psihiatrie?

Săptămâna trecută, Cheloo a fost internat la Spitalul de Psihiatrie Voila într-o stare de sănătate deteriorată. La scurt timp, artistul și-a făcut o rană superficială la nivelul gâtului, iar medicii au cerut să fie dus la Spitalul Municipal Câmpina pentru a primi îngrijirile necesare.

Atunci când transportă pacienți psihiatrici, echipajul de pe ambulanță trebuie să fie însoțit, conform procedurii, de un echipaj de poliție pentru a evita eventualele incidente care pot avea loc.

În momentul în care a văzut polițiștii, Cheloo a încercat să fugă. Momentul a fost filmat, iar videoclipul s-a răspândit rapid pe rețelele de socializare. În cele din urmă, artistul a fost imobilizat de agenți și încătușat. După ce a fost supus evaluării medicale, rapperul a fost transportat înapoi la Voila.