Mihaela Belecciu și-a ucis fiica cea mică, iar apoi și-a pus capăt zilelor. Isabela avea doar 13 ani și era încă în viață când a fost găsită de sora ei.
O dublă tragedie a avut loc în Torino, Italia, unde o mamă de 39 de ani, Mihaela Belecciu, și-a ucis fiica cea mică, iar apoi și-a pus capăt zilelor. În urmă cu doar câteva luni, femeia s-a despărțit de soțul ei și nu a mai putut să-și revină de atunci. Suferința a împins-o la gestul extrem, iar acum întreaga familie este distrusă. Și fiica cea mare, în vârstă de 19 ani, a fost transportată la spital în stare de șoc. Iată noile detalii care ies la iveală în acest caz cutremurător.
Fiica cea mică a Mihaelei Belecciu s-a stins din viață sub ochii surorii ei
În momentul în care s-a întors acasă, fiica de 19 ani a Mihaelei Beleciu a descoperit o scenă de-a dreptul înfiorătoare în dormitorul apartamentului din Torino.
„Părea o femeie puternică, nu ştiu cum i-a trecut prin cap un astfel de lucru. Îmi pare rău pentru fată, era o fată foarte frumoasă. Foarte frumoasă şi foarte inteligentă!”, a spus o vecină despre adolescenta de 13 ani și mama ei.
Potrivit publicațiilor locale, Isabela a fost găsită cu urme vizibile de violență în jurul gâtului, care indică faptul că a fost strangulată. Sora ei a fost transportată la spital în stare de șoc în urma celor întâmplate.
Ce spun rudele și vecinii despre Mihaela Belecciu?
Mihaela Belecciu a trecut prin momente grele în ultimele luni, după ce s-a despărțit de soțul ei. Rudele spun că aceasta avea o programare la un centru de sănătate mintală în luna septembrie. „Era bolnavă și a fost abandonată”, au declarat apropiații, potrivit torino.repubblica.it.
Vecinii au observat și ei că Mihaela Belecciu era mai mereu tristă după ce s-a separat de soțul ei. „Nu am auzit nicio ceartă, nu am auzit niciodată niciun țipăt, chiar dacă puteam vedea că mama nu își revenise încă după despărțire; era mereu tristă”, au declarat ei, potrivit ansa.it.