- Aiud 95.2
- Alba-Iulia 99.7
- Bacău 88.8
- Bârlad 104.9
- Bistrița 97.3
- Botoșani 91.1
- Brașov 91.9
- București 88.0
- Buzău 96.7
- Câmpeni 96.2
- Câmpina 88.6
- Cluj-Napoca 101.5
- Constanța 96.9
- Craiova 92.0
- Focșani 95.3
- Piatra Neamț 102.3
- Ploiești 88.3
- Râșnov 104.5
- Sibiu 88.4
- Sinaia 103.6
- Tg. Mureș 106.4
- Timișoara 93.9
- Tulcea 91.4
Nicoleta Nucă, despre conexiunea cu mama sa: „Eu numai după privire știam că trebuie să mă opresc”

Nicoleta Nucă, o persoană introvertită, dar cu toate acestea, extrovertită într-un mediu prielnic pentru ea, a povestit în emisiunea lui Cosmin Cernat că a fost un copil adult care știa foarte bine cum să gestioneze anumite situații din viața sa. Despre relația cu mama sa, Nicoleta Nucă spune că a avut o conexiune puternică și știa că atunci când vrea să bată din picioare pentru un anumit lucru, nu putea merge foarte departe.
Nicoleta Nucă, despre conexiunea cu mama sa: „Eu numai după privire știam că trebuie să mă opresc”[Sursa foto: Facebook]
„Reușeam să citesc foarte bine persoanele, inclusiv pe ai mei. Taică-miu, fiind la muncă, nu era cea mai prezentă persoană din viața mea, dar mama era constant prezentă și am învățat să o citesc atât de bine încât în momentele în care aveam o pornire de copil obișnuit care să plângă care vrea să plângă sau să se enerveze când nu îi sunt îndeplinite anumite dorințe, o vedeam după față.
Nicoleta Nucă: „Mama avea momente când punea bani de-o parte fără să știe tata”
Există o vorbă conform căreia, bărbatul nu trebuie să știe tot ce face femeia, vorbă pe care s-a ghidat și Nicoleta Nucă.
Artista a povestit o întâmplare amuzantă din copilăria sa, când a surprins-o pe mama ei că strângea bani, fără să știe tatăl ei. Replica pe care i-a dat-o Nicoleta Nucă mamei sale în momentul în care i-a spus că nu trebuie să vorbească despre asta, a lăsat-o mască pe mama ei.
Nicoleta Nucă, despre conexiunea cu mama sa: „Eu numai după privire știam că trebuie să mă opresc”[Sursa foto: Facebook]
„Există niște lucruri care sunt doar ale noastre și mi se pare firesc. Mama mai avea momente când din dorința de a-mi face mie niște plăceri, mai punea niște bănuți de-o parte despre care taică-miu nu știa. Și pentru că făcea chestia asta, dacă o vedeam că pune niște bănuți într-o carte pe un raft de sus, mama spunea: Nicoleta, despre treaba asta nu-i spui lui taică-tu. Și eu cred că aveam 4 sau 5 ani maxim și i-am spus: Nu, mama, sunt mută ca un pește. Și așa a rămas! Nu s-a știut niciodată și orice lucru pe care mi l-a destăinuit mama vreodată a rămas cu mine. Sunt genul de om care păstrează secretele, din privința asta sunt și o bună prietenă”, a mai declarat Nicoleta Nucă.