- Aiud 95.2
- Alba-Iulia 99.7
- Bacău 88.8
- Bârlad 104.9
- Bistrița 97.3
- Botoșani 91.1
- Brașov 91.9
- București 88.0
- Buzău 96.7
- Câmpeni 96.2
- Câmpina 88.6
- Cluj-Napoca 101.5
- Constanța 96.9
- Craiova 92.0
- Focșani 95.3
- Piatra Neamț 102.3
- Ploiești 88.3
- Râșnov 104.5
- Sibiu 88.4
- Sinaia 103.6
- Tg. Mureș 106.4
- Timișoara 93.9
- Tulcea 91.4
Invitatul de 12 | JO, de la festivaluri de muzică de copii la rock alternativ: „A fost o schimbare bruscă”
![JO și Cosmin Cernat JO și Cosmin Cernat](https://cdn.knd.ro/media/521/2942/1651/20119429/1/jo-la-invitatul-de-12--crop-1607515602.jpg?width=1200&height=675)
Artista originară din Slatina, a început să cânte de la o vârstă fragedă, iar când a venit în București a luat lecții de canto de la Crina Mardare. JO spune că ei trebuie să-i mulţumească pentru performanţele de azi.
JO la Invitatul de 12[Sursa foto: arhiva ]
„Eu am început totul la mine în Slatina. Acolo am descoperit că vreau să fac muzică. Am fost cumva și ajutată de profesorii de la școală și i-a convins pe părinții mei să aibă o discuție cu ei.
Cum a ajuns JO să facă parte dintr-o trupă de rock
După o lungă perioadă în care JO a mers la toate festivalurile de copii din țară și s-a bucurat din plin de copilărie și s-a distrat pe măsură, a trecut dintr-o dată la muzica rock.
JO la Invitatul de 12[Sursa foto: arhiva ]
„După o grămadă de festivaluri și concursuri de copii, am cunoscut-o pe Crina și de când am ajuns la ea s-au schimbat toate. Și dacă ar fi să mă gândesc la un singur om căruia să-i mulțumesc ar fi Crina Mardare. Crina e omul caee m-a îndrumat cel mai mult pe dumul ăsta. Nu ai cum să nu vrei să o faci mândră.
JO la Invitatul de 12[Sursa foto: arhiva ]
Bubu avea o trupă de rock alternativ pe vreme aia și avea trupa asta cu Cristi Comaroni și aveau nevoie de un solist sau de o solistă. Crina m-a propus pe mine și m-am apucat dintr-o dată să cânt rock”, a mai spus JO la Invitatul de 12.