Nu trece o zi fără ca Igor Cuciuc să se gândească la fiica lui și să-i simtă lipsa. Iată mesajul sfâșietor pe care l-a transmis recent în mediul online.
Igor Cuciuc și soția lui trăiesc un adevărat coșmar de când și-au pierdut fiica. Andreea Cuciuc s-a stins din viață la doar 17 ani, după ce i s-a făcut rău brusc într-un local din Chișinău, în care avea loc Balul Bobocilor. Părinții nu pot accepta că unicul lor copil i-a părăsit într-un mod atât de crunt și caută să afle ce s-a întâmplat, de fapt, în seara tragediei. Ei sunt convinși că adolescentei i s-a făcut rău din cauza unor substanțe interzise care i-au fost puse în pahar. Mai mult chiar, vor să meargă până la exhumare pentru a afla adevărul.
Igor Cuciuc, mesaj pentru cei implicați în moartea fiicei lui
Recent, Igor Cuciuc a transmis un mesaj sfâșietor în mediul online.
„Ai fost o floare a familiei noastre, Andreea Cuciuc... 💔
Să fi mers cu mine la concert, astăzi erai vie, scumpa noastră! Dar ai plecat la acel bal, iar răutatea oamenilor fără suflet, care consumă și vând droguri, ți-a retezat aripile și te-a luat de lângă noi.
Plângem neîncetat și îl rugăm pe Bunul Dumnezeu să facă dreptate. Tu nu te mai întorci, Andreea... Ne rămâne doar speranța învierii, zi în care te vom putea strânge în brațe și vom cânta din nou împreună- Îmi iubesc familia!👨👩👧👧
Dumnezeu să te ierte și să te odihnească în pace, îngerul nostru! Te iubim și trăim cu tine în suflet în fiecare clipă, în fiecare zi, în fiecare ceas.
Până la sfârșit vieții, Doamne tu ești nădejdea și cunoști adevărul...”, a scris Igor Cuciuc pe Instagram.
Igor Cuciuc: „S-a astupat cazul cu bani”
Diana și Igor Cuciuc sunt hotărăți să meargă mai departe pentru a afla ce s-a întâmplat, de fapt, în seara tragediei, chiar dacă până acum autoritățile le-au refuzat cererea de exhumare, dar și de a vedea videoclipul integral de la localul în care a avut loc Balul Bobocilor. Cu inima frântă, interpretul de muzică populară a spus că cineva a încercat să mușamalizeze cazul cutremurător.
„Noi nu am vrut să provocăm durere cuiva prin mesajele noastre, știm că e dureros pentru orice părinte, dar în cazul acesta trebuie să se facă dreptate. Cel care se face vinovat de moartea Andreei trebuie să răspundă pentru asta. Asta este, deci, părerea noastră pentru că s-a astupat cazul cu bani și nu numai cu bani, dar și cu autoritate...”, a declarat Igor Cuciuc la podcastul lui Dorin Podlisnic.