O tragedie cumplită a zguduit comunitatea de români din Italia. O femeie de 40 de ani este suspectată că și-a ucis fiica și apoi și-a pus capăt zilelor.
O femeie, în vârstă de 40 de ani, este suspectată că și-a ucis fiica, iar apoi și-a pus capăt zilelor. Tragedia cumplită a zguduit întreaga comunitate de români din Italia și a lăsat în urmă numeroase semne de întrebare. Iată ce spun vecinii despre femeia care ar fi recurs la gestul extrem.
O tânără de 19 ani și-a găsit mama și sora fără viață într-un apartament din Torino
Mihaela, o româncă stabilită de ceva timp în Torino, Italia, este suspectată că și-a ucis fiica de 13 ani și apoi și-a pus capăt zilelor, spânzurându-se de cadrul patului. Tragedia cumplită a fost descoperită de cealaltă fiică a femeii, în vârstă de 19 ani, în momentul în care aceasta s-a întors acasă.
Adolescenta de 13 ani era încă în viață în momentul în care sora ei a ajuns acasă, însă se afla în stare critică pe podea. Ea a decedat în ciuda eforturilor depuse de echipajele de salvare sosite la fața locului. Primele informații arată că aceasta ar fi fost strangulată, având urme vizibile de violență în jurul gâtului.
Ce spun vecinii despre femeia care și-ar fi ucis fiica?
În urma descoperirii tulburătoare, autoritățile italiene au deschis o anchetă și încearcă să stabilească ce s-a întâmplat, de fapt, cu Mihaela și fiica ei.
Vecinii o descriu pe Mihaela drept o femeie bună și nu înțeleg cum s-a ajuns la o semenea tragedie. Aceștia susțin că în ultima vreme a suferit enorm din cauza separării de soț.