Andreea, mama gemenilor morți în timp ce era LIVE pe TikTok, eliberată din închisoare. Ce face acum i-a uimit pe toți!
Cazul cutremurător al Andreei, mama gemenilor din Ploiești care și-au pierdut viața după ce au căzut de la etajul 10 în timp ce ea făcea live pe TikTok, a zguduit întreaga țară în urmă cu mai bine de un an. Tragedia a stârnit valuri de revoltă, lacrimi și întrebări fără răspuns.
Acum, femeia este din nou în libertate și... a revenit la obiceiurile care au pus-o în centrul atenției: face live pe rețelele de socializare.
„La data de 18 august 2021 s-a dispus continuarea urmăririi penale faţă de mama minorilor decedaţi, sub aspectul săvârşirii infracţiunii de ucidere din culpă, aceasta fiind audiată în calitate de suspectă în cauză. Din probele administrate în cauză până în prezent a rezultat la data de 11 august 2021, minorii în vârstă de doi ani, fiind lăsaţi nesupravegheaţi de către mama lor, s-au urcat pe un corp de mobilier din apropierea ferestrei dormitorului şi s-au precipitat de la etajul 10 al imobilului unde locuiau, rezultând decesul acestora”, a
După o perioadă petrecută în închisoare, Andreea pare să fi reluat activitatea în mediul online cu o prezență intensă.
Face live-uri frecvente, postează clipuri și interacționează cu urmăritorii de parcă nimic nu s-ar fi schimbat. "Sunt mamă, nu sunt o super eroină, nici din oțel, dar pentru copiii mei aș fi orice. Am trecut nopți întregi cu lacrimi în ochi, dar dimineața am zâmbit, ca să nu simtă ei niciun regret. Am îndurat dureri, lipsuri și oboseală, dar dragostea mea nu le-a lipsit niciodată. Poate nu am tot ce îmi doresc, poate nu am bani sau haine scumpe, dar am brațele care îi țin strâns când le e frică, și sufletul care se rupe când îi văd triști.Citește și: Cine este Maria, femeia de 36 de ani, înjunghiată sub ochii copiilor ei de fostul iubit