Cătălin Bordea a primit lovituri de la viaţă de nici el nu le mai ştie numărul. Cum încearcă să depăşească evenimentele neplăcute care s-au întâmplat în ultima perioadă?
Cătălin Bordea a trăit dezamăgirea vieții lui când a aflat că fosta soție își dorește să divorțeze, iar la scurt timp faptul că are o relație cu cel mai bun prieten al său. Iar când lucrurile păreau să intre pe un făgaș normal, comendiantul și-a pierdut mama, femeia fiind răpusă de cancer la doar 55 de ani. Bordea a avut o legătură specială cu cea care i-a dat viață, iar pierderea ei l-a pus îndurerat profund, iar drept dovadă sunt imaginile surprinse de paparazzi CANCAN.RO. Conform sursei, actorul și-a făcut tura de alergare obișnuită în Pădurea Băneasa.
Cătălin Bordea, primele declarații după ce mama lui s-a stins din viață
La câteva săptămâni după ce mama acestuia s-a stins din viață, Cătălin Bordea a făcut primele declarații, mărturisind că încearcă să rămână puternic pentru cei dragi: „Am stabilit și cu Nelu Cortea că am un fel de supradoză de doliu.
Actorul, în vârstă de 39 de ani, a dezvăluit, în urmă cu mai mult timp, că a fost abandonat de tată într-un autobuz, pe când avea doar doi ani.
Acesta a fost crescut și educat de bunica sa: „Mama mea avea 16 ani. Tata nici n-a vrut să audă de mine, a dorit ca mama să avorteze, dar nu s-a întâmplat asta. M-au crescut împreună până la 2 ani, când tata a fugit de-acasă. Mama l-a găsit și m-a lăsat pe mine la el, că poate își regăsește instinctele paterne. N-a fost așa. El m-a urcat în autobuz, repet, aveam 2 ani, și a coborât.