Valentin Sanfira se mândrește cu gospodăria sa. Iată imaginile pe care le-a postat în mediul online.
Valentin Sanfira le-a arătat urmăritorilor locul superb pe care îl consideră „colțul lui de rai” și a transmis un mesaj cu o profundă semnificație despre fericirea și liniștea pe care le găsește acolo de fiecare dată. Mai exact, artistul a postat un videoclip din gospodăria sa de care este foarte mândru. Reacțiile internauților au curs în valuri în secțiunea de comentarii. Iată ce au avut de spus aceștia.
Imagini din grădina lui Valentin Sanfira
Valentin Sanfira și-a impresionat urmăritorii cu imaginile postate din grădina sa. Cadrele surprinse de îndrăgitul artist și mesajul transmis arată clar că pentru el fericirea înseamnă timpul petrecut acasă, în mijlocul naturii. „ Am ajuns acasă. Aici este raiul meu și in simplitatea mea mă simt fericit”, a scris interpretul pe Instagram.
Deși postarea a adunat numeroase aprecieri, au fost și câteva persoane care au reacționat ironic la ceea ce Valentin Sanfira consideră „simplitate”. Muncind din greu de-a lungul anilor, artistul și-a construit o casă impunătoare, unde timp de 7 ani a locuit alături de Cpdruța Filip. De asemenea, el are o grădină superbă, frumos amenajată, cu numeroase flori și piscină. „Asta da simplitate”, „ Asta-i simplitate? Citeste in DEX”, „ Nu văd simplitatea”, sunt câteva dintre mesajele lăsate de internauți la postarea îndrăgitului interpret de muzică populară.
Gestul făcut de Valentin Sanfira în ziua în care fosta soție și-a lăsat noua piesă
După ce s-a aflat despre divorțul de Codruța Filip, Valentin Sanfira s-a străduit să păstreze discreția și să se concentreze asupra carierei sale. Artistul nu a dat curs discuțiilor contoversate, însă a lansat numeroase piese, a susținut spectacole inedite și a rămas aproape de fanii săi. Recent, el a iscat numeroase reacții, după ce a lansat o nouă melodie în aceeași zi cu fosta soție. În timp ce Codruța Filip a ars o rochie de mireasă în videoclipul piesei, artistul a ars o cămașă. Deși a spus clar că nu mai vrea ca piesele lui să fie asociate cu fosta parteneră de viață, gestul făcut acum ridică anumite semne de întrebare.
„Există povești care se scriu în tăcere și povești care se cântă. Astăzi vă dăruim „Dragostea-i ca focul”, o piesă în care am pus suflet, emoție și bucuria unei colaborări speciale alături de Natalia Gordienko. Vă invităm să o ascultați, să o simțiți și să o faceți parte din povestea voastră", a transmis Valentin Sanfira î n ziua în care a lansat piesa.