Emanuel Macovei s-a stins din viață la doar 23 de ani în urma unui cumplit accident. Iată toate detaliile despre tragedia petrecută la ieșirea din Suceava.
O tragedie cumplită a avut loc la ieșirea din Suceava spre Plopeni, unde un tânăr în vârstă de 23 de ani, care se deplasa pe o motocicletă, a fost lovit de un atoturism. Accidentul s-a produs miercuri, în jurul orei 15:30. Tânărul a fost grav rănit în urma impactului, astfel că a fost transportat la spital pentru a primi îngrijirile necesare. Din păcate, eforturile medicilor au fost în zadar și a fost declarat decedat.
Emanuel Macovei și-a pierdut viața la doar 23 de ani
Emanuel Macovei se deplasa pe o motocicletă la ieșirea din Suceava, în momentul în care a fost acroșat de un autoturism. Șoferul acestuia, în vârstă de 20 de ani, din Plopeni – Salcea, a efectuat virajul la stânga fără să se asigure în mod corespunzător la schimbarea direcției
Emanuel a fost preluat imediat de echipajul medical, în comă, cu traumatism cranio-cerebral grav, traumatism toraco-abdominal, fracturi costale, fractura humerus stâng, potrivit monitorulsv.ro. Din păcate, seara, în jurul orei 21:30, acesta s-a stins din viață la Spitalul Județean Suceava.
Ce a ieșit la iveală după decesul tânărului?
În urma tragediei, polițiștii au transmis că tânărul decedat nu avea permis pentru motocicleta pe care o conducea. De asemenea, aceasta era neînmatriculată, având montat un număr fals.
”În urma verificărilor efectuate, s-a constatat că motociclistul nu deținea permis de conducere corespunzător categoriei, iar motocicleta era neînmatriculată, având montat un număr fals.
S-a întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de ucidere din culpă, conducerea unui vehicul fără permis de conducere și punerea in circulație a unui vehicul neînmatriculat sau cu număr fals.
Cercetările sunt continuate pentru stabilirea tuturor circumstanțelor producerii evenimentului, urmând a se dispune procedural prin unitatea de parchet competentă”, a transmis IPJ Suceava.
Șoferul autoturismului a fost testat cu aparatul etilotest, iar rezultatul a fost negativ.