Mihaela Belecciu a trecut prin momente dificile în ultimele luni. Iată ce au declarat rudele femeii.
Rudele Mihaelei Belecciu, femeia care și-a ucis fiica de 13 ani și apoi și-a pus capăt zilelor în Italia, scot la iveală detalii neașteptate. Iată ce au declarat acestea în urma tragediei cumplite.
Cu ce probleme se confrunta Mihaela Belecciu?
Familia Mihaelei Beleciu susține că aceasta suferea de o depresie severă, agravată de separarea de soțul ei. Bărbatul s-ar fi întors recent în România. „Era bolnavă și a fost lăsată singură”, au spus rudele, potrivit ansa.it .
Mihaela, care locuia împreună cu cele două fiice pe strada Domodossola, în cartierul Parella, ar mai fi avut tentative de suicid și în trecut. Din acest motiv, apropiații au cerut de mai multe ori internarea ei. Abia în luna septembrie, femeia a fost programată pentru o consultație la un centru de sănătate mintală. Acum, familia consideră că programarea a fost făcută mult prea târziu, având în vedere situația în care se afla femeia de 39 de ani.
Mihaela i-ar fi lăsat un bilet fiicei sale de 19 ani
Potrivit rudelor, Mihaela Belecciu ar fi lăsat un bilet de adio pentru fiica ei de 19 ani.
„Uită-te în telefonul meu”, i-ar fi scris aceasta tinerei, indicându-i și codul de acces. Dispozitivul a fost confiscat de anchetatori.Fiica cea mare a Mihaelei este cea care a descoperit tragedia în momentul în care s-a întors acasă duminică, în jurul orei 11:00. Ea și-a găsit mama spânzurată de cadrul patului și sora zăcând pe jos, încă în viață. A alertat imediat autoritățile, însă pentru adolescenta de 13 ani nu s-a mai putut face nimic.
Aceasta a fost declarată decedată în cele din urmă. Ea avea urme vizibile de violență în jurul gâtului, ce indică faptul că a fost strangulată.Conform avocatului Maurizio Punturieri, familia Mihaelei cere ca investigațiile să continue pentru a stabili cu exactitate circumstanțele care au dus la această tragedie.