Decizia instanței cu privire la programul de vizite al fetițelor Alinei Sorescu și Alexandru Ciucu s-a schimbat radical. Ce au decis judecătorii
Răsturnare de situație în procesul dintre Alina Sorescu și Alexandru Ciucu! Cei doi şi-au spus adio după 12 ani de căsnicie și a trecut aproximativ un an de când a divorțat și de atunci Alina Sorescu și Alexandru Ciucu se luptă în instanță pentru custodia celor două fetițe pe care le au împreună, Raisa și Carolina.
Ce au decis judecătorii cu privire la custodia fetițelor Alinei Sorescu și Alexandru Ciucu
Prima instanță a decis în luna martie ca cei doi părinți să aibă custodie comună, iar fetele să petreacă o săptămână în casa tatălui, urmată de o alta în care vor sta la mamă, Alina Sorescu nu a fost de acord cu decizia și a despus contestație, iar acum judecătorii au suspendat programul de vizită.
„Vreau să vă anunț că instanța de judecată – Curtea de Apel București – a readus echilibrul emoțional al fetițelor.
Cuma a reacționat Alinei Sorescu după prima decizia instanței
Alina Sorescu a fost nemuțumită după ce magistrații au decis ca micuțele să petreacă o săptămână la domiciliul mamei și una la domiciliul tatălui și preciza că este bulversant pentru cele două fetițe.
„Este bulversant pentru două fetițe de 7 și de 9 ani să stea o săptămână într-o parte, o săptămână în altă parte. Vom vedea, va mai dura până când procesul se va finaliza, încă mai sunt pași de parcurs până când decizia o să fie definitivă. Deocamdată a fost această primă decizie, urmează să vedem dacă o să rămână așa”, declara Alina Sorescu în urmă cu mai bine de o lună.
Citește și: Alina Sorescu, reacție dură după ce fostul iubit al Biancăi Rus a declarat că vrea o relație cu ea