Argentinianul Lionel Messi, care a semnat recent cu Inter Miami, i-a surprins pe fanii din Florida, joi seară, mergând la supermarket.
Starul a făcut cumpărături de la Publix, cea mai mare reţea de supermarketuri din Florida.
“Deşi este puţin surprinzător că Messi a reuşit să adune toate produsele alimentare înainte de a fi observat la coada de la casă, fanii au început să ceară să facă poze cu superstarul, iar Messi nu le-a refuzat ocazia de a obţine acea fotografie preţioasă”, scrie Marca.
Messi a vrut să ducă o viaţă mai liniştită în sudul Floridei, dar adevărul este că este prea cunoscut pentru a trece neobservat, adaugă jurnalul spaniol.
Lionel Messi este de marţi în Florida. Echipa Inter Miami este patronată de o altă fostă vedetă a fotbalului internaţional: David Beckham.
Messi si Pique, prietenie stricata din cauza catalanului care l-ar fi tradat
Prietenia dintre Pique si Messi s-ar fi stricat in momentul in care presedintele FC Barcelonei a fost sfatuit sa nu ii reinnoiasca contractul argentinianului.
Iar cel care i-ar fi dat un astfel de sfat ar fi fost nimeni altul decat Pique.
Potrivit jurnalistului spaniol Juan Irigoyen de la ziarul El País, Gerard Piqué a jucat un rol cheie in plecarea lui Messi de la FC Barcelona.
Un jurnalist a dezvaluit totul in cadrul emisiunii Salvame ca Messi s-a simtit tradat de Pique si i-a lasat un mesaj pe vestiar scriindu-i "Iuda."