Nimeni nu știa prin ce trece Alina Sorescu. Ce i-a făcut Alexandru Ciucu e greu de imaginat!
Invitată în cadrul unei emisiuni TV, Alina Sorescu a vorbit deschis despre căsnicia pe care a avut-o cu Alexandru Ciucu. A încercat mult timp să păstreze aparențele și să protejeze fetitele, însă anumite comportamente nu puteau să fie ignorate. Ajunsese să zâmbească în public și să plângă în tăcere acasă. Potrivit spuselor sale, artista a fost amenințată de nenumărate ori de fostul partener atunci când rămânea singură cu el.
„În momentele în care nu mai erau părinții mei de față, în momentele alea se purta cel mai urât, cu mine și cu fetițele. Crizele de furie, amenințările. Mă amenința, mă blestema, mă amenința că mă distruge, de față cu fetițele. Fetițele puneau repede mâna pe telefon, sunau bunicii”, a povestit Alina Sorescu.
În continuare, Alina Sorescu a mai povestit că Alexandru Ciucu nu se află într-o relație bună cu părinții săi: „Relația cu părinții lui era conflictuală, demult. Ei au avut niște celebre magazine împreună (…) S-au certat, l-au dat afară din firmă”.
Alexandru Ciucu, despre calvarul prin care a trecut în mariajul cu Alina Sorescu
Designerul consideră că el a fost cel abuzat de-a lungul mariajului cu Alina Sorescu. Printre confesiunile sale, creatorul de moda a susținut că viața de zi cu zi în mariaj era extrem de tensionată și dificilă. Declarațiile lui Alexandru Ciucu vin la mai bine de un an după ce artista a vorbit despre dificultățile și experiențele negative pe care le-a trăit.
Noi aveam două frigidere, dar nu aveam frigidere separate. S-au pus separatoare pe bandă, dar nu le-am pus eu! (n.r. la cumpărături). Vorbim de abuz emoțional? Omul abuzat în casa aia am fost eu! Ei erau trei oameni. Cum aș fi putut eu să abuzez trei oameni? Eram într-o permanentă apărare. Veneam acasă și stăteam cu copiii cât de putea, dacă voiam să ies cu ei nu se putea, pentru că era prea cald, sau prea frig, sau prea târziu, sau prea devreme sau nu știu eu să îmbrac un copil", a declarat Alexandru Ciucu.