Un incident violent a avut loc la Zilele Orașului Cernavodă! O polițistă rănită în timpul concertului susținut de Babasha.
Un moment de sărbătoare s-a transformat într-un incident grav la Zilele Orașului Cernavodă, unde concertul susținut de Babasha a fost întrerupt de o bătaie generală în rândul participanților. Evenimentul, care trebuia să fie unul de bucurie, s-a încheiat cu o polițistă locală transportată de urgență la spital.
Bătaie generală la concertul lui Babasha din Cernavodă
Totul a început atunci când un bărbat de 41 de ani, nemulțumit de restricțiile de acces în apropierea scenei, a atacat doi polițiști locali care încercau să mențină ordinea. Femeia polițist, în vârstă de 50 de ani, a fost lovită grav și a necesitat îngrijiri medicale urgente. Ea a fost transportată la spital, unde medicii au reușit să o stabilizeze. Încăierarea s-a extins rapid, implicând și alte persoane din mulțime. Babasha, aflat pe scenă în acel moment, a fost nevoit să-și întrerupă concertul, iar evenimentul a fost în cele din urmă anulat din motive de siguranță.
Citește și: Povestea din spatele succesului lui Babasha. Cum a reușit să își urmeze visul: ”Cântam toată ziua”
Babasha, criticat dur de fanii săi
Săptămâna trecută, Babasha a fost implicat într-un alt scandal. Atunci, artistul a întârziat nu mai puțin de cinci ore, iar mulți dintre cei care l-au așteptat s-au declarat profund dezamăgiți și furioși. Fanii lui și-au exprimat nemulțumirea pe rețelele sociale: „Concert Babasha la Pitești… o bătaie de joc. Intrarea între orele 20:00 și 21:00, iar artistul a venit, a văzut mulțimea de oameni și apoi a plecat.