• Aiud 95.2
  • Alba-Iulia 99.7
  • Bacău 88.8
  • Bârlad 104.9
  • Bistrița 97.3
  • Botoșani 91.1
  • Brașov 91.9
  • București 88.0
  • Buzău 96.7
  • Câmpeni 96.2
  • Câmpina 88.6
  • Cluj-Napoca 101.5
  • Constanța 96.9
  • Craiova 92.0
  • Focșani 95.3
  • Piatra Neamț 102.3
  • Ploiești 88.3
  • Râșnov 104.5
  • Sibiu 88.4
  • Sinaia 103.6
  • Tg. Mureș 106.4
  • Timișoara 93.9
  • Tulcea 91.4
Actualitate

DECIZIA ȘOC care stârnește reacții în lanț! Cazul jurnalistei care și-a aruncat copilul de la etajul 5 aduce în prim-plan detalii neașteptate: "A împins-o cu intenție"

Jurnalista care și-a aruncat copilul de la etajul 5 a fost arestată preventiv pentru 30 de zile.
Jurnalista care și-a aruncat copilul de la etajul 5 a fost arestată preventiv pentru 30 de zile. [Sursa foto: Facebook, captura video, colaj Radio Impuls]
Jurnalista care și-a aruncat copilul de la etajul 5 a fost arestată preventiv pentru 30 de zile.

Jurnalista care și-a aruncat fiica de 7 ani de la balconul etajului cinci al unui bloc din Capitală, iar apoi s-a aruncat și ea cu intenția de a se sinucide este cercetată penal pentru violență în familie în modalitatea tentativei de omor calificat și tulburare a ordinii și liniștii publice. Mandatul de arestare a fost emis ieri de un magistrat de la Tribunalul București, la solicitarea procurorilor. Potrivit surselor, copilul se află în stare critică, având multiple leziuni grave.

Jurnalista care și-a aruncat copilul de la etajul 5 este arestată  

„Inculpata, profitând de starea de vulnerabilitate a victimei, fiica sa în vârstă de 7 ani, a împins-o cu intenție pe aceasta de la balconul situat la etajul 5 al blocului, provocând precipitarea victimei, după care s-a aruncat și ea de la același etaj, cu intenția de a se sinucide. Atât victima, cât și inculpata au căzut pe un autoturism parcat în spatele blocului, fiind descoperite de trecători în stare de inconștiență”, se arată în comunicatul procurorilor.

Jurnalista care și-a aruncat copilul de la etajul 5 a fost arestată preventiv pentru 30 de zile.
Arest preventiv pentru fosta jurnalistă care a căzut de la etajul 5 cu fetița sa

Citește și: Ce a spus jurnalista înainte să cadă împreună fiica sa de 7 ani de la etajul 5: ”Am văzut eu cu ochii mei”

„Victima minoră a fost supusă unor intervenții chirurgicale, având multiple leziuni traumatice, care necesită circa 120 de zile de îngrijiri medicale pentru vindecare și i-au pus viața în primejdie, starea sa fiind critică și în prezent.

Inculpata se află în continuare internată în spital, în stare stabilă”, au mai transmis procurorii.

Soțul jurnalistei care a căzut de la etajul 5 împreună cu fiica ei de 7 ani rupe tăcerea

Amintim că incidentul a avut loc marți, 20 mai 2025, și a șocat întreaga țară. Femeia în vârstă de 37 de ani și fiica sa de 7 ani au căzut de la etajul 5 al unui bloc din București.

Copila a fost preluată de echipajele de urgență în stare critică și transportată la Spitalul „Grigore Alexandrescu”, în timp ce mama a supraviețuit căderii, impactul fiind parțial amortizat de mai multe mașini parcate sub balcon. În urma tragediei, au apărut speculații potrivit cărora jurnalista suferea de depresie și se afla într-un conflict cu soțul ei legat de custodia copilului. Aceste informații au fost însă infirmate ferm de soțul jurnalistei, care a transmis pentru prima dată un punct de vedere public, prin intermediul avocatului său.

jurnalista care s-a aruncat de la etaj cu fetita
Arest preventiv pentru fosta jurnalistă care a căzut de la etajul 5 cu fetița sa[Sursa foto: Facebook, captura video, colaj Radio Impuls]

Citește și: Răsturnare de situație în cazul jurnalistei care a căzut de la etajul 5 împreună cu fiica sa de 7 ani. Ce făcea soțul în momentul tragediei

„Nicio clipă nu am indicat faptul că soția mea ar fi urmat un tratament medicamentos. Fac precizarea că nicio clipă nu a existat un proces de divorț. În legătură cu procesul nostru, precizez că aceasta s-a încheiat pe cale amiabilă, iar cu doar două zile înainte de accident, atât eu, cât și concubina mea am fost împreună în parc cu fetița noastră. De asemenea, relația noastră de concubinaj s-a încheiat tot pe cale amiabilă”, a transmis bărbatul, prin avocatul său.