• Aiud 95.2
  • Alba-Iulia 99.7
  • Bacău 88.8
  • Bârlad 104.9
  • Bistrița 97.3
  • Botoșani 91.1
  • Brașov 91.9
  • București 88.0
  • Buzău 96.7
  • Câmpeni 96.2
  • Câmpina 88.6
  • Cluj-Napoca 101.5
  • Constanța 96.9
  • Craiova 92.0
  • Focșani 95.3
  • Piatra Neamț 102.3
  • Ploiești 88.3
  • Râșnov 104.5
  • Sibiu 88.4
  • Sinaia 103.6
  • Tg. Mureș 106.4
  • Timișoara 93.9
  • Tulcea 91.4
Stiri mondene

Alina Sorescu rupe tăcerea despre infidelitățile fostului soț: „A fost pozat în diferite ipostaze cu domnișoare”

Dezvăluirile Alinei Sorescu după divorțul de Alexandru Ciucu
Dezvăluirile Alinei Sorescu după divorțul de Alexandru Ciucu [Sursa foto: Facebook]
Alina Sorescu face dezvăluiri neașteptate despre fostul soț, Alexandru Ciucu.

După un proces îndelungat care a durat trei ani, Alina Sorescu și Alexandru Ciucu au divorțat oficial, punând capăt unei căsnicii de 12 ani. Deși separarea legală s-a finalizat, artista a decis abia acum să vorbească deschis despre ceea ce a trăit în timpul mariajului său. Alina Sorescu a descris umilințele, jignirile și amenințările la care a fost supusă, susținând că s-a simțit constant o victimă în această relație.

Alina Sorescu rupe tăcerea despre infidelitățile fostului soț

Alina Sorescu a povestit că, de-a lungul căsniciei, fostul său soț obișnuia să îi distorsioneze realitatea, chiar și atunci când era surprins în compania altor femei. Artista susține că, de-a lungul mariajului, a preferat să păstreze tăcerea, încercând să-și protejeze familia. Însă, după finalizarea divorțului, și-a găsit curajul să vorbească despre ceea ce a trăit. “Sunt obișnuită cu astfel de atitudini, așa era și în timpul căsătoriei noastre. Eu mereu eram vinovată, eu mereu mințeam.

S-a întâmplat să-mi spună și atunci când a fost pozat în diferite ipostaze cu domnișoare intrând în casa lui, că eu aș regiza acele momente. Cumva mă aștept. Tocmai că eu n-am vorbit nici în anii de căsătorie, nici în cei 3 ani de proces, mi-am făcut curaj acum. El a fost cel care a spus că totul a fost din senin, că a intrat în casă și că noi nu mai eram, deși el își dorea separarea, el voia să divorțăm, el mă amenința cu asta.
Mi-am făcut curaj și am spus într-o postare ce am trăit eu în toți acești ani, văzând câte femei îmi scriu și se regăsesc în ceea ce am trăit eu.”,
a declarat artista, în cadrul unei emisiunii tv.

Alina Sorescu, mărturii dureroase după divorț
Alina Sorescu, mărturii dureroase după divorț[Sursa foto: Facebook]

Citește și: De ce Alina Sorescu nu are niciun fel de relație cu părinții lui Alexandru Ciucu. Nici fetițele artistei și ale designer-ului nu sunt apropiate de bunicii paterni

„Am trăit lângă un om cu mai multe fețe”

Alina Sorescu susține că acesta era o persoană cu multiple fețe, care își adapta comportamentul în funcție de propriile interese. Cântăreața mărturisește că tratamentul la care a fost supusă a avut un impact major asupra încrederii sale în sine. Jignirile și umilințele constante au făcut-o să își piardă stima de sine, iar procesul de redobândire a acesteia este unul dificil.

“Am trăit foarte mulți ani lângă un om cu mai multe fețe. Cu un om care își ajusta comportamentul în funcție de cine îl vedea. Un om care, într-un proces de trei ani, a arătat brusc dintr-o dată că el este cu totul alt om față de… că vrea să fie sau că poate fi cu totul alt om față de cel pe care eu l-am cunoscut ca soț, ca tată. Atâția ani în care cel care îți este alături îți spune că nu poți, că nu ești în stare, te marchează și ajungi să nu mai ai încredere în tine, să nu mai ai stimă de sine. Toate umilințele, toate jignirile, toate amenințările…”

Citește și: Alina Sorescu, noi declarații despre ultimul termen din proces. Pensia pe care trebuie să o plătească Alexandru Ciucu fetițelor sale